Знайомтесь, бебісіттер

27 Кві, 2017

Знайомтесь, бебісіттер

До нянь та гувернанток в Україні, схоже, вже звикли і досить активно користуються їх послугами. Натомість бебісітери – явище відносно нове, тому природно, що до них ставляться з певною осторогою. І даремно. Адже насправді вони – чудові помічники для активних та сучасних батьків.

Хто такі бебісітери

Дуже часто їх плутають з нянями, хоча це не зовсім правильно. На відміну від нянь чи гувернанток, які працюють на постійній основі та можуть жити в родинах роками, бебісітери мають «вільний графік» роботи. Їх наймають для тимчасового догляду за малям – на кілька годин. Наприклад тоді, коли мамі з татом потрібно відлучитися по своїм дорослим справам чи просто побути разом. Умови цілком залежать від домовленостей бебісітера і батьків – це можуть бути як певні години кожного дня, так і окремі події чи обставини. В будь-якому випадку, це надзвичайно зручно для тих, хто не хоче або не може мати постійну няню і не має можливості залишити дітей на дідусів-бабусь.

Ще одна принципова відмінність – вік бебісітера. Зазвичай це молоді, енергійні дівчата та хлопці від 18 до 35 років, переважно – студенти. Тоді як нянями традиційно обирають літніх жінок, які асоціюються, скоріше, з бабусею.

Давай пограємося

Суттєво відрізняється і філософія спілкування бебісітера з дитиною. На няню, крім безпосереднього заняття малечею, часто покладають ще цілу купу домашніх справ. Гувернантки чи вихователі, в свою чергу, мають приділяти левову частку уваги навчанню та вихованню. А от головне завдання бебісітера – бути з дитиною, гратися з нею та й загалом – весело проводити час в очікуванні батьків. Ніяких додаткових функцій на кшталт прибирання квартири чи варіння супу вони без попереднього узгодження з батьками виконувати не повинні. Так само як моралізувати, повчати чи критикувати. Бебісітери не будуть нав’язувати мамам і татам свої педагогічні стереотипи і власний батьківський досвід, як це частенько полюбляють робити деякі няні старшого віку.

Більшість бебісітерів поки що не мають власних дітей, проте це жодним чином не варто записувати їм в недоліки. Навпаки! Вони веселі, легкі на підйом (але не легковажні!), можуть підтримати будь-яку дитячу гру, із задоволенням будуть пустувати, стрибати, бігати, грати в квача чи футбол. А цього так не вистачає дітям сьогодні! До переваг можна плюсувати також те, що бебісітери добре розбираються в цифрових технологіях, вміють запускати дрона, кататись на гіроскутері і навіть часто знають ази робототехніки. Їм точно є про що поговорити з дітьми цифрової ери.

Аматори чи професіонали?

Природно, батьки хочуть бути впевнені, що віддають свій скарб у надійні руки. Саме тому була відкрита школа бебісітерів Babysitter4U, де спеціалісти ретельно вивчають особисті анкети потенційних бебісітерів, проводять з ними співбесіди, а далі кандидати проходять обов’язкове навчання: тренінги з надання першої невідкладної допомоги, психології взаємодії з дитиною, етики роботи в сім’ї тощо. Бебісітери можуть не мати профільної педагогічної, психологічної чи медичної освіти, але після навчання у школі бебісітерів вони абсолютно точно зможуть забезпечити малечі комфорт та безпеку, доки батьків немає вдома.

А як за кордоном

Те що для України залишається поки що дивиною, для Європи і Америки давно є нормою. Перекладати догляд за дітьми на бабусь та дідусів там не прийнято, а постійну няню може дозволити собі далеко не кожна родина. В цьому випадку на допомогу приходять бебісітери, які можуть за цілком прийнятну винагороду провести деякий час із дитиною. В США бебісітерство залишається одним з основних видів підробітку для старших підлітків та студентів. Вони, до речі, дуже пишаються виховательським досвідом і ставляться до своїх обов’язків з неабиякою відповідальністю. Бебісітери повинні неухильно дотримуватися всіх правил, заведених у родині, з якою вони співпрацюють: побутових, медичних чи релігійних. Така практика догляду за дітьми поступово поширюється і в Україні. І поки деякі батьки ще досі проводять кастинги мудрих нянь, інші вже користуються перевагами молодих та енергійних бебісітерів. А що б обрали Ви?

admin

Leave a Reply

*