Страшилки для мам або 7 міфів про бебісіттерів

27 Кві, 2017

Страшилки для мам або 7 міфів про бебісіттерів

Часто від «новоспечених» батьків – особливо від мам – доводиться чути, що вже хто-хто, а вони точно зі своєю дитиною впораються самостійно. Помічники – для слабаків. Ніяких сторонніх людей поряд з моєю зірочкою (сонечком, зайчиком)! Прийнявши таке рішення, мами чесно намагаються встигнути все: погратися з дитиною, погодувати, прибрати, приготувати, попрацювати. Все, крім однієї «незначної дрібнички» – відпочити. Отак під гаслами «Ніхто, крім нас» молоді мами (а разом з ними і тата) бадьоро крокують до нервових зривів, сварок і хронічної втоми.
Рано чи пізно все ж виникає питання про помічників – людей, яким можна довірити дитину, щоб відволіктися, випити чашку кави з друзями чи просто хоча б годинку побути на самоті. Але як зважитися? Як не помилитися й зробити правильний вибір?
Власне, перелік мамських страхів та міфів щодо потенційних нянь чи бебісіттерів доволі стандартний. І, як правило, дуже й дуже перебільшений.

Міф №1. Краще рідна бабуся, ніж чужа людина

Безумовно, бабусі самовіддано люблять онуків і готові захистити їх від усього, включаючи батьків. Але давайте поглянемо правді в очі – рідній людині буде важко вказати на помилки або розбіжності в методах виховання, адже є ризик серйозно посваритися. Пам’ятайте, що няню або бебісітера можна замінити, а бабусю – ні.

Міф №2. Дитину можна довірити тільки педагогу з великим досвідом роботи

Життєва мудрість, набута з роками, і досвід роботи – безперечні плюси помічника, але є й інша сторона медалі – професійне вигорання. Наприклад, талановитий педагог із багаторічним стажем на ділі може виявитися емоційно виснаженою людиною, яка втратила інтерес до свого заняття. У той час як молодий, сповнений енергії бебісітер сумлінно і творчо поставиться до обов’язків і стане справжнім другом дитині.

Міф №3. А у вас є рекомендації та відгуки?!

Чи можна довіряти рекомендаціям на 100%? До того ж, вони не є гарантією того, що помічник підійде вашій дитині та родині так само ідеально, як попередній. У різних людей – різні вимоги. Не бійтеся покластися на досвід організацій, які займаються підготовкою кадрів професійно. Наприклад, у школі бебісіттерів Babysitter4U всі кандидати проходять якісну, ретельну підготовку, починаючи з відбіркової співбесіди та перевірки всіх особистих даних і закінчуючи тренінгами з першої невідкладної допомоги, дитячої психології та етики роботи в сім’ї. 

Міф №4. Винаймати нянь і бебісітерів можуть лише заможні родини.

Це не так, адже цінова вилка на подібні послуги доволі широка і залежить від графіка й послуг. Якщо вам потрібна людина на постійній основі, то зручно платити фіксовану суму, яка заздалегідь обговорюється. Якщо ви буде залишати дитину з помічником лише час від часу, то платня буде погодинною й більш доступною.

Міф №5. Мою дитину будуть ображати

В Інтернеті можна знайти безліч відеозаписів, на яких няні жорстоко сварять або гірше того – б’ють беззахисну малечу. Так, на жаль, таке трапляється. На щастя – не так вже й часто. Хочете впевнитися, що ваш помічник адекватно ставиться до дитини? На перших порах поставте в кімнаті, де вони будуть знаходитися, відеокамеру. Звісно, чудово, якщо це будуть відносини, побудовані на довірі, але перевіряти й контролювати ситуацію не завадить.

Міф №6. Дитина любитиме няню або бебісіттера більше, ніж батьків

Навіть якщо помічник буде бездоганним, супервідповідальним і обожнюватиме свого підопічного, мама і тато все одно для дитини будуть на першому місці. В будь-якому разі, не соромтеся обговорювати подібні моменти з вашим бебісітером чи нянею. Наприклад, чітко скажіть, що фрази на кшталт: «Ай-ай-ай, яка мама погана, залишила манюню», «Ось ми татові дамо, як він повернеться!» відносяться до заборонених прийомів. Для уникнення подібних непорозумінь у школі Babysitter4U розроблений спеціальний тренінг з етики роботи з сім’єю.

Міф № 7. Я – погана мама, бо не можу впоратися самостійно.

Власне, з цього треба було б починати… Адже в багатьох випадках в основі всіх «жахіть» та забобон, пов’язаних із бебісітерами чи нянями, лежить саме мамина невпевненість, відчуття провини перед малям. Втім, навіть найкращі, найдобріші, найвідданіші батьки не повинні 24 години на добу присвячувати лише дитині. Так само, власне, як і дитина не повинна цілодобово спілкуватися лише з мамою і татом. Подібна самопожертва, скоріше, може навіть зашкодити малюку і в ній немає жодного сенсу. А от у часі, який ви приділите собі – є. Бо відпочилі, реалізовані, енергійні батьки – це щасливі та гармонійні діти. Тож сміливо беріться за пошуки та обирайте людину, з якою буде комфортно вам і дитині. І не відмовляйте собі у задоволенні жити на повну!

admin

Leave a Reply

*